Police o C

TV Police na:

Aktualności Społeczność

Niepełnosprawni uczą sprawnych

9 kwietnia 2018

Osoby niepełnosprawne wzięły sprawy w swoje ręce. Pomogli im w tym nauczyciele przygotowując projekt „Sprawny czy niepełnosprawny”. To autorski pomysł Agnieszki Chabasińskiej i Macieja Gapysa – nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Policach. Projekt autorski i nowatorski, bo jedyny taki na skalę krajową.

Niepełnosprawność jest jedną z przyczyn wykluczenia społecznego. Część osób w sposób imponujący radzi sobie z trudnościami. Jedną z nich jest Axel Lewanowicz z SOSW, który jeździ na wózku od piątego roku życia. Dziś czuje się samodzielny i bardzo sprawny, choć z początku był zależny od wielu osób. Nie każdy jednak jest tak zdeterminowany. Projekt, w ramach którego odbyło się już pięć spotkań znalazł wśród młodzieży zrozumienie i zainteresowanie.

Projekt ma charakter pilotażowy i przeprowadzany jest wśród uczniów klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach. Jeśli zostanie zaopiniowany pomyślnie ma szansę być cyklicznie realizowany w innych polickich i szczecińskich szkołach.

Niepełnosprawni uczą sprawnych Niepełnosprawni uczą sprawnych Niepełnosprawni uczą sprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji