Police o C

TV Police na:

Aktualności Społeczność

Dzieci odwiedziły samotnych seniorów

5 kwietnia 2018

Święta to przede wszystkim czas spotkań w rodzinnym gronie. Niestety nie każdy ma wokół siebie bliskie i kochające osoby. Ośrodek Pomocy Społecznej, który na co dzień odwiedza i opiekuje się osobami samotnymi, wraz z dziećmi i seniorami z Rady Osiedla nr 2 odwiedził swoich podopiecznych ze specjalną misją.

Akcja odwiedzania osób samotnych odbywa się w ramach projektu „Senior dla seniora- pamiętaj o mnie”, który od wielu lat realizowany jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach. Podczas tegorocznej akcji zapukano do drzwi jedenastu takich mieszkańców. Są to osoby starsze, schorowane i samotne. Takie krótkie wizyty sprawiają im sporo radości. Podczas spotkań dzieci obdarowują seniorów ręcznie przygotowanymi upominkami a ci w zamian odwdzięczają się słodkościami, ciepłą herbatą i wspomnieniami, o których dzieci nie dowiedziałyby się nawet od swoich rodziców.

Seniorzy stanowią spory odsetek osób wykluczonych społecznie. Często żyją samotnie a ich codziennym i niejednokrotnie jedynym towarzyszem są choroby, które utrudniają samodzielną egzystencję. To często nasi sąsiedzi, o których w pośpiechu codziennego życia w ogóle nie myślimy. Projekty łączące pokolenia uczą szacunku do starości, bo starość to przyszłość każdego.

Dzieci odwiedziły samotnych seniorów Dzieci odwiedziły samotnych seniorów Dzieci odwiedziły samotnych seniorów

Dodaj komentarz

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji