Police o C

TV Police na:

Aktualności Oświata Społeczność

Centrum Nauki Kopernik w Policach

28 czerwca 2017

Podobno ludzki mózg to wciąż dla naukowców narząd kryjący wiele tajemnic. Nie mniejszą zagadkę stanowi umysł, czyli zdolność mózgu do okiełznania świata zewnętrznego. Ta umiejętność ma pomóc człowiekowi w przetrwaniu, ale czy nie stawia przed nim pułapek?

Na tak postawione pytanie mogły odpowiedzieć sobie osoby, które odwiedziły naukobus. Nietypowy pojazd na jeden dzień zawitał do Polic. Interaktywna wystawa „Umysł przyłapany” miała pokazać, że na co dzień nasz umysł posługuje się wyuczonymi schematami i gdy przyjdzie wyjść poza rutynę, zwykłe czynności przestają być proste…

Naukobus to projekt realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Od stycznia bieżącego roku wystawa odwiedza małe miasta i wsie. Do tej pory zjeździła już całą Polskę.

Do Polic naukobus przyjechał dzięki staraniom mieszkanki Ewy Chmielewskiej.

Jest wiele teorii umysłu- od matrixa po mózgi w słoikach, zanurzonych w chemicznej breji. Umysł tworzy wewnętrzny świat, nad którym wydawałoby się człowiek potrafi zapanować. Nauka udowadnia, że jest to zagadnienie bardzo skomplikowane. Czy można zatem wyzwolić się z pułapek umysłu?

„Umysł przyłapany” to 15 interaktywnych eksponatów, dzięki którym każdy może przeprowadzić swój mentalny trening. Wystawa pokazała, że nauka to nie tylko szkolna ławka i podręcznik.

Police były pierwszym miastem w Zachodniopomorskiem, do którego zawitał naukobus. W powiecie polickim wystawa zajechała także do Przecławia.

Centrum Nauki Kopernik w Policach Centrum Nauki Kopernik w Policach Centrum Nauki Kopernik w Policach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji