Police o C

TV Police na:

Aktualności Polityka

Samorządy dogadują się na forum

14 września 2016

Forum samorządowe jest platformą do rozmów władz powiatowych i gminnych całego powiatu. To możliwość podpisywania partnerskich umów i ustalenia zadań.

6 września w hali sportowej Zespołu Szkól w Policach odbyło się po raz ósmy w tej kadencji forum samorządowe z udziałem władz powiatowych oraz gmin: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Efektem spotkań samorządów jest między innymi stworzenie domu dziennego pobytu Senior Vigor. Podczas wrześniowego spotkania władze powiatu polickiego i gminy Police podpisali porozumienie dotyczące dofinansowania kosztów bieżących i zwiększenia liczby seniorów z 16 do 30 osób.

W czasie spotkania z prezentacją multimedialną wystąpili: Łukasz Szełemej i Wojciech Wolniak, przedstawiciele Gwardii Narodowej. Celem szczecińskiej organizacji jest współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie przeszkolenia wojskowego osób, które chcą budować obronę terytorialną.

6 września uczestnicy forum podpisali jeszcze umowy partnerskie w sprawie remontów dróg gminnych i powiatowych, na przykład budowy 1,5-kilometrowego odcinka drogi gminnej w Redlicy.

Spotkania przedstawicieli władz odbywają się raz na kwartał.

Samorządy dogadują się na forum Samorządy dogadują się na forum Samorządy dogadują się na forum

Dodaj komentarz

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji