Police o C

TV Police na:

Aktualności Polityka

Paweł Mirowski rezygnuje z funkcji wicestarosty

28 czerwca 2016

Paweł Mirowski nie będzie dłużej wicestarostą polickim. Nie kończy kariery samorządowej, ale na najbliższej sesji Rady Powiatu w swojej roli wystąpi po raz ostatni.

Paweł Mirowski doświadczenie samorządowe zdobywał przez ostatnie siedem lat. Najpierw na stanowisku wiceburmistrza w ramach koalicji Gryfa XXI z Prawem i Sprawiedliwością. Gdy kończyła się kadencja wystartował w wyborach na burmistrza Polic. Fakt ten stał się kością niezgody pomiędzy koalicjantami i współpracę zerwano. Był jednym z czterech kandydatów. Ostatecznie przegrał z Władysławem Diakunem, zdobywając 13% poparcia. Z samorządu jednak nie zniknął. Dzięki zebranym mandatom dostał się do Rady Powiatu i został wicestarostą. Koalicja ponownie została zawiązana, ale tylko na poziomie powiatu. Kariera w zarządzie nie potrwała jednak długo. Paweł Mirowski wraca tam, skąd przyszedł, czyli do Grupy Azoty Police.

Przez ostatnie półtora roku Paweł Mirowski zajmował się sprawami ochrony środowiska, architektury i budownictwa, nieruchomościami i geodezją. Najtrudniejszym zagadnieniem były wysypiska śmieci przy ulicy Kamiennej i Piotra i Pawła.

Wniosek o rezygnację z funkcji wicestarosty zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Powiatu 24. czerwca. Paweł Mirowski zmieni tylko miejsce przy stole, by już nie jako wicestarosta, lecz jako zwykły radny uczestniczyć w życiu powiatu polickiego. Rezygnacja nie oznacza rozwiązania koalicji. Miejsce Pawła Mirowskiego zajmie inny polityk Prawa i Sprawiedliwości – Mariusz Sarnecki.

Paweł Mirowski rezygnuje z funkcji wicestarosty Paweł Mirowski rezygnuje z funkcji wicestarosty Paweł Mirowski rezygnuje z funkcji wicestarosty

Dodaj komentarz

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji