Police o C

TV Police na:

Aktualności Polityka

Blisko 22 mln na inwestycje

25 stycznia 2017

Zmiany w oświacie omówiono również podczas konferencji Starostwa Powiatowego w Policach. Nie był to jednak temat dominujący, zarząd omówił też plany budżetowe na bieżący rok, w tym inwestycje drogowe.

Blisko 97 mln dochodu i milion 700 tys. deficytu- tak w zarysie wygląda budżet powiatu polickiego na rok bieżący.

W 2017 zarząd zamierza wydać na inwestycje blisko 22 mln zł. Z tego ponad 12 z przeznaczeniem na remonty i naprawy dróg.

Przetarg na przebudowę wiaduktu odbędzie się w marcu bieżącego roku. Inwestycja realizowana jest w porozumieniu z Miastem Szczecin przy dofinansowaniu ze środków europejskich. Szacuje się, że modernizacja będzie kosztować 14 mln zł. Droga nie zostanie zamknięta, ale ruch zmieni się na wahadłowy. Prognozy wskazują na to, że alternatywą dla części kierowców będzie trasa przez ulicę Nadbrzeżną, która również nie jest w najlepszym stanie.

Jednak sama modernizacja nie zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie. W roku 2018 kontynuowany będzie remont ulicy Przęsocińskiej od wiaduktu do granic Szczecina. Zatem najbardziej realny termin modernizacji Nabrzeżnej to rok 2019.

Sporą część budżetu pochłonie również oświata. Reforma, która wygasi działające od osiemnastu lat gimnazja obciąży samorządy inwestycjami.

Wydatki na edukację w 35% pokryje powiat, reszta to dotacje z subwencji. Rok 2017 w oświacie zapisze się rewolucyjnie. Od września zmieni się sieć szkół, także tych którymi zarządza starostwo.

27 stycznia planowana sieć zostanie przedstawiona radzie powiatu w formie projektu. Jeżeli propozycja spotka się z aprobatą, w następnym etapie zostanie przekazana do zaopiniowania, na co kuratorium i związki zawodowe mają trzy tygodnie. Ostateczny termin zatwierdzenia sieci szkół przez radę powiatu to 31 marca.

Blisko 22 mln na inwestycje Blisko 22 mln na inwestycje Blisko 22 mln na inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji