Police o C

TV Police na:

Aktualności Oświata

NAUCZYCIELE, KTÓRZY MASOWO PRZESZLI NA L4 BĘDĄ MUSIELI ODROBIĆ LEKCJE Z DZIEĆMI

22 stycznia 2019

Taki komunikat przekazał wczoraj podczas konferencji prasowej wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak. Do 18 lutego placówki, w których nie odbyły się lekcje z powodu absencji nauczycieli (co w praktyce oznacza nie zrealizowanie materiału podstawy programowej) są zobowiązane przesłać koncepcje uzupełnienia luk w wiedzy.

Nauczyciele po powrocie do szkoły, w myśl kuratorium, mają ustalić ile godzin z danego przedmiotu się nie odbyło i omówić z dyrektorami jak planują je odrobić. W grę nie wchodzą ani soboty, ani krótsze wakacje. Nie ma przepisów, które dawałyby taką furtkę.
Kuratorium w tym miejscu proponuje zastępstwa doraźne. Po 18 lutym, kiedy do kuratorium wpłyną informacje, w których szkołach nie odbyła się konkretna liczba godzin lekcyjnych, w placówkach rozpoczną się kontrole, które mają rozstrzygnąć czy zaległości zostały nadrobione. Dotyczy to także placówek polickich.
Może się zdarzyć, że danemu nauczycielowi przepadła tylko jedna godzina a przed zwolnieniem był z tematami “do przodu”. W takich przypadkach nauczyciele nie są zobligowani do odrabiania.

NAUCZYCIELE, KTÓRZY MASOWO PRZESZLI NA L4 BĘDĄ MUSIELI ODROBIĆ LEKCJE Z DZIEĆMI NAUCZYCIELE, KTÓRZY MASOWO PRZESZLI NA L4 BĘDĄ MUSIELI ODROBIĆ LEKCJE Z DZIEĆMI NAUCZYCIELE, KTÓRZY MASOWO PRZESZLI NA L4 BĘDĄ MUSIELI ODROBIĆ LEKCJE Z DZIEĆMI

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji