Police o C

TV Police na:

Aktualności Kultura

Czarodziej skrzypiec w Niekłończycy

24 sierpnia 2017

Marcin Diling gra od najmłodszych lat i wskrzesza ponad stuletnie skrzypce. Osiemnastego sierpnia wystąpił w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w ramach cyklicznych spotkań „Niekłończyckie wieczory”.

Muzyk łączy klasykę z innymi gatunkami aranżując na nowo znane utwory. Podczas koncertu w Niekłończycy na swoim wyjątkowym instrumencie zaprezentował muzykę z całego świata.

Marcin Diling i jego małżonka Natalia Czarnecka Diling mieszkają w Świnoujściu i wspierają się wzajemnie w twórczych działaniach.

Aranżacje Marcina Dilinga to nie tylko piękne brzmienie instrumentu, ale też poruszające historie. Jeden z utworów artysta napisał dla ukochanej małżonki.

Marcin Diling- nazywany czarodziejem skrzypiec- jest absolwentem Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej w Rostoku. Miłość do muzyki odziedziczył po rodzicach. Ojciec jest basistą i gra muzykę rozrywkowo-rockową. Mama jest śpiewaczką operową.

Skrzypek niejednokrotnie występował przed koncertami gwiazd. Jako aranżer i solista zaprezentował się podczas koncertu rockowo symfonicznego razem z Adamem Sztabą i jego orkiestrą. Znany jest także z programu telewizyjnego Must Be the Music. Koncertuje w całej Polsce i zagranicą. Najczęściej można posłuchać jego aranżacji na Wyspie Uznam, także po stronie niemieckiej. Kolejny koncert w Niekłończycy odbędzie się 02.09.17, wstęp jest bezpłatny.

Czarodziej skrzypiec w Niekłończycy Czarodziej skrzypiec w Niekłończycy Czarodziej skrzypiec w Niekłończycy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji