Police o C

TV Police na:

Aktualności Kultura

Chór po latach rozbrzmiał w polickim kościele

5 kwietnia 2018

Po dwudziestu pięciu latach od powstania rozbrzmiał chór chłopięco męski prowadzony w latach dziewięćdziesiątych przez księdza Mirosława Oliwiaka. Jego największym dziełem w Policach była Cecyliada, wydarzenie muzyczne, które w pierwszych latach prowadzili Krzysztof Ibisz i Przemysław Babiarz.

Chórzyści spotkali się po wielu latach. Kiedy śpiewali razem pod okiem księdza Mirosława Oliwiaka byli jeszcze uczniami szkół podstawowych. Dziś to dorośli mężczyźni, ojcowie, mężowie, część nie mieszka nawet w Policach. Ich drogi się porozchodziły. Przypadające na 2018 rok, mijające 25 lat od powstania chóru stało się pretekstem by spotkać się ponownie.

Losy polickich chórzystów potoczyły się bardzo różnie. Mało który zajmuje się muzyką zawodowo. Łukasz Pawłowski wybrał drogę duchową. Podczas jubileuszu to właśnie on prowadził mszę w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Po dwudziestu pięciu latach trudno w tej grupie znaleźć głosy chłopięce. Dziś każdy z chórzystów jest mężczyzną a jedyny sposób by przywołać dawne brzmienie swojego głosu to sięgnięcie do nagrań archiwalnych.

Chór po latach rozbrzmiał w polickim kościele Chór po latach rozbrzmiał w polickim kościele Chór po latach rozbrzmiał w polickim kościele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji