Police o C

TV Police na:

Aktualności Inwestycje

Utrudnienia na wiadukcie w Mścięcinie

18 lipca 2017

Kierowców i pieszych czekają spore utrudnienia. Rusza kolejny etap przebudowy wiaduktu w Mścięcinie, a to oznacza ruch wahadłowy, korki w godzinach szczytu i zagrożenie dla pieszych.

Ruch wahadłowy zostanie wprowadzony od poniedziałku 17 lipca. Jako pierwszy zamknięty zostanie pas w kierunku Polic. Przebudowa wiaduktu ma kosztować ponad 4,5 miliona złotych. 1, 5 miliona dołożyła Gmina, milion Powiat, pół miliona Zakłady Chemiczne, pozostałe milion 660 tysięcy pochodzi z budżetu państwa. Remont wiaduktu umożliwi przejazd pojazdom powyżej 30 ton, do tej pory było to niemożliwe.

Oznacza to, że w najbliższym czasie zarówno kierowcy jak i mieszkańcy Mścięcina będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przebudowa wiaduktu potrwa do końca października. Oznacza to spore utrudnienia w godzinach szczytu, między 14.00 a 18.00. W tym czasie bezpieczniej korzystać z tras alternatywnych – przez Głębokie lub Szczecin-Skolwin.

Już od poniedziałku 17 lipca ruch wahadłowy będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Ta znajdująca się na skrzyżowaniu ulic Asfaltowej, Cisowej i Klonowej zostanie prawdopodobnie wyłączona.

W przyszłym roku za 14 mln złotych ruszy remont 4 kilometrowego odcinka drogi od wiaduktu do końca miejscowości Przęsocin. Powstanie ciąg pieszo rowerowy i elementy spowalniające ruch, dzięki temu ma być bezpieczniej.

Utrudnienia na wiadukcie w Mścięcinie Utrudnienia na wiadukcie w Mścięcinie Utrudnienia na wiadukcie w Mścięcinie

Dodaj komentarz

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji