Police o C

TV Police na:

Aktualności Inwestycje

Polickie hospicjum otrzymało 4 mln zł

27 lutego 2017

Hospicjum Królowej Apostołów w Policach otrzymało środki z funduszy europejskich na budowę stacjonarnego hospicjum w Tanowie. Oznacza to, że inwestycja zostanie zakończona planowo w 2018 roku a nie etapami, czego obawiała się prezes Aleksandra Mazur-Woroniecka.

Stowarzyszenie to grupa wolontariuszy, którzy wolny czas poświęcają pacjentom w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Od ponad dziesięciu lat odwiedzają swoich podopiecznych w domach. Ale ich działania sięgają dalej.

W 2010 roku stowarzyszenie otrzymało od gminy i powiatu polickiego dwie nieruchomości w Tanowie by pomagać chorym także stacjonarnie- dzieciom i dorosłym. Od tego czasu prezes Aleksandra Mazur-Woroniecka czyni starania by zgromadzić potrzebne środki, łącznie blisko 6 mln złotych.

Dwudziestego czwartego lutego w siedzibie stowarzyszenia, marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowę o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Łączna kwota to blisko 4 mln zł.

Otrzymane środki pozwolą zakończyć inwestycję w 100%. Dla hospicjum to spore odciążenie finansowe, bo główną działalnością stowarzyszenia jest pomoc chorym, których bezpłatnie odwiedzają w domach. Pacjenci nie płacą za wizyty, ale samo hospicjum ponosi związane z tym koszty.

Stacjonarne hospicjum dla dzieci i dorosłych w Tanowie planowo zacznie przyjmować pierwszych pacjentów pod koniec 2018 roku.

W wyremontowanym budynku wyspecjalizowana kadra będzie mogła zaopiekować się maksymalnie 19 chorymi. Na miejscu dostępni będą lekarze, pielęgniarki, rehabilitant, psychoonkolog i wolontariusze. Opieka będzie bezpłatna a miejscu znajdą tu pacjenci z terenu powiatu polickiego i Szczecina. Warto dodać, że w pobliżu działa tylko jedno takie hospicjum, w Szczecinie przy ul. Pokoju.

Polickie hospicjum otrzymało 4 mln zł Polickie hospicjum otrzymało 4 mln zł Polickie hospicjum otrzymało 4 mln zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji