Police o C

TV Police na:

Aktualności Inne Inwestycje Oświata

Spore zmiany w polickich przedszkolach od nowego roku szkolnego

15 maja 2017

Zakończył się nabór do polickich przedszkoli. Wszystkie dzieci zostały przyjęte, choć rekrutację prowadziły tylko trzy placówki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że od września nie wszystkie maluchy rozpoczną naukę planowo.

Pierwszy czynnik, który skomplikował tegoroczny nabór to dodatkowych dwanaście oddziałów, które powstały w związku z faktem zdjęcia obowiązku szkolnego z sześciolatków. Kolejnymi są rozbudowy przedszkoli nr 5 przy ul. Robotniczej i nr 8 przy ul. Wyszyńskiego. W każdym z nich powstaną po cztery nowe oddziały.

Pozostałe zostaną stworzone w obecnej filii Szkoły Podstawowej nr 8, która na stałe zamieni się w filię przedszkola nr 11.

Rozbudowa wspomnianych przedszkoli rozpoczęła się w połowie kwietnia. Obie inwestycje obejmują też remont starej części. Wymienione zostanie ocieplenie i wentylacja, palcówki będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na oba zadania przeznaczono łącznie blisko 8 mln zł.

Wykonawca zobowiązał się zakończyć prace w połowie września. Dzieci, przyjęte do placówek, na terenie których trwa budowa nie rozpoczną nauki w wybranych przedszkolach wraz z nowym rokiem szkolnym. Inwestor, czyli gmina zakłada też alternatywny scenariusz terminów, niż te do których zobowiązał się wykonawca.

Oznacza to, że w okresie przejściowym dzieci będą korzystały z pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 8 i Przedszkola nr 9.

Dla szkoły to historyczny moment, po 26 latach ósemka straci swoją filię. Jej uczniowie będą rozpoczynać naukę wyłącznie w budynku głównym przy ulicy Piaskowej a ich miejsce w filii zajmą przedszkolaki.

Spore zmiany w polickich przedszkolach od nowego roku szkolnego Spore zmiany w polickich przedszkolach od nowego roku szkolnego Spore zmiany w polickich przedszkolach od nowego roku szkolnego

Dodaj komentarz

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji