Police o C

TV Police na:

Aktualności Inne Inwestycje Społeczność

“Serce” osiedla Anny Jagiellonki wymaga reanimacji

2 maja 2017

Członkowie Rady Osiedla nr 7 walczą o to by osiedlowy plac zabaw, przy ul. Roweckiego zaczął tętnić życiem. Jest szansa, że dzięki współpracy Spółdzielni Chemik, rady osiedla i gminy Police wspomniany plac stanie się sercem jednego z większych osiedli w mieście.

Osiedle Anny Jagiellonki tworzy blokowisko i jest atrakcyjne ze względu na sąsiedztwo Puszczy Wkrzańskiej. Brakuje mu jednak serca, które w zamyśle byłoby miejscem spotkań i integracji mieszkańców. Miejscem takim mógłby się stać niemodernizowany od wielu lat plac zabaw. Po wielu staraniach członkom rady udało się skierować na niego uwagę zarządcy terenu i władz miasta.

Plac pokoleniowy, bo projekt zakłada, że miejsce tu znajdzie każdy mieszkaniec bez względu na wiek. Kompleksowe rozwiązania obejmują bazę sportową, kawiarenkę pod chmurką, rozbudowę budynku przeznaczonego na magazyn o łącznik ze sceną, widownię na 100 osób, ścieżkę „rowerowo-rolkową” i miejsce na parkour.

O taki plac rada osiedla starała się od wielu lat. Jednak nigdy nie udało się doprowadzić do spotkania zarządcy terenu i władz miasta. Po zmianie zarządu w Spółdzielni Chemik stronom udało się porozumieć a opracowanie tematu nabrało tempa. Jest już projekt i kosztorys wyceniony na dwa miliony złotych.

Plac jest własnością spółdzielni, która nie ma możliwości finansowych by wyasygnować 2 miliony złotych na jego modernizację. Dlatego Gmina Police zadeklarowała wolę wzięcia udziału w tej inwestycji, jednak na tym etapie- bez podania szczegółów.

“Serce” osiedla Anny Jagiellonki wymaga reanimacji “Serce” osiedla Anny Jagiellonki wymaga reanimacji “Serce” osiedla Anny Jagiellonki wymaga reanimacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji