Police o C

TV Police na:

Aktualności Inne Kultura Społeczność

Powstaje kolejna książka o Pionierach Polic

12 czerwca 2017

Powstaje III część książki „Oni byli pierwsi”. Jej autorem jest Stefan Marszałek, mieszkaniec Polic, który z wielką pasją od wielu lat zbiera wspomnienia pierwszych mieszkańców powojennego miasta. Obydwa wydania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

To ostatni czas by spisać te bezcenne historie, bo pionierów zostaje coraz mniej. Stefan Marszałek był także inicjatorem nazwania jednego z polickich rond imieniem Pionierów Polic, co nastąpiło w 2014 roku.

Książka jest już na ukończeniu. Utrzymana jest w podobnym charakterze do poprzednich. Bogato ilustrowane historie opisują losy miasta odradzającego się z gruzów i losy pionierów, którzy zjeżdżali na zachód z całego kraju do swojej „ziemi obiecanej” jak nazywano wówczas ten kierunek Polski.

Rodzice Stanisława Frankowskiego do ojczyzny wrócili aż z Francji. Jego los splótł się z Policami w roku 1953, kiedy po odbyciu służby wojskowej przyjechał do matki i brata pracujących wówczas w papierni w Skolwinie.

Przez ten czas Pan Stanisław był zaangażowanym mieszkańcem Polic. Pomagał w odgruzowaniu i odbudowie miasta, dużo pracował z młodzieżą, był piłkarzem i radnym powiatowym.

W swoich zbiorach ma wiele odznaczeń, które otrzymał za działalność na rzecz odbudowy i odrodzenia Polski.

Takich nietuzinkowych osób upamiętniać będzie trzecia książka Stefana Marszałka, która ma zostać wydana w październiku bieżącego roku.

 

Powstaje kolejna książka o Pionierach Polic Powstaje kolejna książka o Pionierach Polic Powstaje kolejna książka o Pionierach Polic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji