Police o C

TV Police na:

Aktualności Inne Kultura Społeczność

“Jedyne takie miejsce” … Police

31 maja 2017

27 maja w bibliotece Nova prowadzona była audycja pod tytułem „Jedyne takie miejsce” w całości poświęcona Policom. To projekt cykliczny, dziennikarzy Polskiego Radia Szczecin, którzy co tydzień prezentują piękno naszego kraju.

Audycja na żywo trwała 5 godzin. Pracy prowadzącego – Romana Czejarka przyglądali się zaproszeni goście oraz zainteresowani mieszkańcy. Pomysłodawcą audycji był Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Zaproszeni goście mówili o walorach miasta i swojej działalności. M. in o inwestycjach oraz imprezach kulturalnych i sportowych.

O historii regionu Roman Czejarek rozmawiał z miłośnikiem lokalnej historii Stefanem Marszałkiem, autorem książki „Oni byli pierwsi”. Prowadzący zaznaczył, że w Policach druga wojna światowa zakończyła się dopiero w 1946 roku.

W późniejszym czasie do Polic zjeżdżali się mieszkańcy z całej Polski. Powstawał wielki kombinat chemiczny, który obiecywał pracownikom mieszkania i pracę.

Słuchaczom zaprezentowano także sylwetki osób działających na rzecz kultury: m.in. kompozytora Piotra Brodę, pisarkę Dorotę Schammek i instruktorkę tańca Barbarę Kamińską. Usłyszeli rozmowę z organizatorem imprez sportowych -Wiesławem Koterskim, żoną polickiego kajakarza – Gabrielą Dobą i kierowniczką Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej – Gracjaną Kalicką.

“Jedyne takie miejsce” … Police “Jedyne takie miejsce” … Police “Jedyne takie miejsce” … Police

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji