Police o C

TV Police na:

Aktualności Inne

Dwa zdarzenia drogowe w Policach

1 marca 2018

We wtorek 27 lutego na terenie powiatu polickiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Padający śnieg i oblodzona nawierzchnia drogi przyczyniły się do kolizji pojazdu ciężarowego i osobówki oraz do wypadnięcia z drogi pojazdu osobowego. Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Około godziny 09:20 patrol Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach udał się na ulicę Kuźnicką, gdzie doszło do kolizji osobowego Audi z pojazdem ciężarowym. Kierujący osobówką nie zdołał wyhamować na śliskiej drodze, i uderzył w bok cysterny. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń, a w zdarzeniu ucierpiały jedynie pojazdy. Winę za zdarzenie ponosił mężczyzna, który podróżował pojazdem osobowym. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 300zł oraz 6 punktów karnych. Uszkodzenia pojazdu były na tyle duże, że policjanci zmuszeni byli zatrzymać dowód rejestracyjny.

Kolejną interwencję funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali około godziny 10:40. Między miejscowościami Siedlice i Leśno Górne osobowa Alfa Romeo wypadła z drogi. Pojazdem podróżował jedynie kierujący 69- letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna wpadł w poślizg, utracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z jezdni, zatrzymując się na pozostałym po ściętym drzewie pniu. W tym przypadku, kierujący został zabrany do szpitala w Policach, gdzie przeszedł badania lekarskie. Także szczęśliwie nie odniósł żadnych obrażeń i po czynnościach medycznych został zwolniony do domu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci nałożyli na kierującego 220 złotowy mandat oraz 6 punktów karnych. Podobnie jak przy pierwszym zdarzeniu za uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Okres zimowy jest szczególnie trudny dla kierowców, dlatego też powinniśmy zwiększyć swoją czujność na drodze i zdjąć nogę z gazu.

sierż. sztab. Piotr Gałdecki/IG

 

 

 

 

 

 

Dwa zdarzenia drogowe w Policach Dwa zdarzenia drogowe w Policach Dwa zdarzenia drogowe w Policach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pliki Cookies

Informujemy, iż przysługują Pani/Panu określone prawa związane Pani/Pana danymi osobowymi gromadzonymi na naszej stronie internetowej. Zbieramy Pani/Pana dane osobowe zapisane w plikach cookies lub te, które zostawia Pani/Pan korzystając z formularza kontaktowego. Pliki te umożliwiają prawidłowe korzystanie ze strony internetowej www.tvpolice.pl. Zebrane dane wykorzystujemy do celów statystycznych, nie przetwarzamy ich dalszym podmiotom. Prosimy o wyrażenie zgody na magazynowanie Państwa danych w celu działania zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

więcej informacji